In The Studio Part of Festival ReMap 4

Lucia Romualdi
08.09.2013 - 30.09.2013
Kunsthalle Athena
Date: 8 septembra, 2013

In The Studio Part of Festival ReMap 4

08.09.2013 – 30.09.2013
Kunsthalle Athena
kurátor: Daily Lazy Projects & Lýdia Pribišová

 

Výstava In The Studio je organizovaná a kurátorovaná Daily Lazy Projects a s Lýdiou Pribišovous podporou Kunsthalle Atény.

Výstava In the Studio je výstupom projektu Daily Lazy Projects, online dokumentácie záberov do štúdií umelcov, spoločne s popisom ich práce a pracovného proostredia(pozri “In the Studio”: http://daily-lazy.blogspot.de/search/label/In%20The%20Studio). Projekt bol započatý v decembri 2011 a stále pokračuje; aktuálne sú v ňom zahrnutí umelci z Atén, Berlína, Paríža, Viedne, Amsterdamu, Istanbulu, Zürichu, Baselu, Frankfurtu, Florencie, Valletty, Kluže-Napoca, Johannesburgu, Kuala Lumpur, New Yorku, Ríma, Washingtonu, Severnej Karolíny a, Stockholmu, Bratislavy, Rotterdamu,Tampere, Dusseldorfu , San Francisca, a iných.

In the Studio predstavuje práce vybratých umelcov, ktorí sa zameriavajú na tematizáciu procesu umeleckej práce, prestavia nedokončené diela, makety, skice, modely a ostatné objekty realizované umelcami v ich štúdiach. Zámerom výstavy je poukázať na umeleckú prax, zdokumentovať umelecké postupy a aktivity a nazrieť do privátnej sféry umelcov.

Vystavujúci umelci: Loukia Alavanou (GR), Athanasios Argianas (GR), Erik Binder (SK), Clara Broermann(DE), Stephane Calais (FR), Lizzie Calligas (GR),Thomas Chapman (US), Dionisis Christofilogiannis (GR),Michael De Kok (NL), Christina Dimitriadis (GR), Oana Farcas (RO), Shannon Finley (CA), Dimitris Foutris (GR), Torben Giehler (DE), Helidon Gjergji (AL), Stelios Karamanolis (GR), Vassilis P. Karouk (GR), Michalis Katzourakis (GR), Jan Kiefer (SH), John Kleckner (US), Caroline Kryzecki (DE),Marek Kvetan (SK), Daniel Lergon (DE), Sifis Lykakis (GR), Mathieu Mercier (FR), Svätopluk Mikyta (SK), Ilona Nemeth (SK), Yudi Noor (ID), Ilias Papailiakis (GR), Angelo Plessas (GR), Tula Plumi (GR), Vassilis Salpistis (GR), Georgia Sagri (GR), Frank Selby(US), Yorgos Stamkopoulos (GR), Daniel Steegmann(SP/BR), Henning Strassburger (DE), Joulia Strauss (RU/DE), Morgane Tschiember (FR), Brent Wadden (CA)

O Daily Lazy Projects

Skupina umelcov Daily Lazy Projects bola založená v roku 2011 v Aténach v Grécku. Aktuálny tím tvoria umelci Dionisis Christofilogiannis, Stelios Karamanolis, Tula Plumi a Yorgos Stamkopoulos. Jej cieľom je predstaviť projekty, ktoré sa dotýkajú problematiky súčasného umenia, prostredníctvom spolupráce s umelcami, kurátormi, organizátormi, a ďalšími pracovníkmi v oblasti umenia. Zámerom je prepojiť aktivity v troch pôsobiskách: Atény, Kluž-Napoca a Berlín. Prostredníctvom zahrnutia iných miest do projektu su skúmané pojmy ako “umelecká scéna”a “centrum umenia”.

O Kunsthalle Atény

Kunsthalle Atény je flexibiné umelecké centrum zamerané na súčasné vizuálne umenie. Jej hlavným cieľom je znovuuviesť súčasné umenie a jeho význam do povedomia širokej verejnosti. Jej prioritou je ko-produkcia a šírenie kultúry. Využívajúc kreatívne zdroje rôzneho pôvodu vyzvára vitálne jadro sociálnej interakcie a výmeny. Kunsthalle Atény je nesustále informovaná vďaka idiosynkrazii a charakteristickým vlastnostiam mesta Atény a jeho publika. Jej zámerom je zdôrazniť neustálu transformáciu ‘polis’ ako symbolického miesta produkcie a šírenia súčasného umenia vo svetovom merítku. Kunsthalle Atény bola založená v roku 2010 ako iniciatíva kurátorky a spisovateľky Mariny Fokidis, ako aj mnohým priateľom, ktorým vďačí za ich štedrosť a solidaritu.

O ReMap

ReMap je platforma súčasného umenia, organizovaná každé dva roky neziskovou organizáciou ReMapKM. Fungujúca paralelne k Aténskemu Biennale, ReMap sa rozšírila do rôznych lokalít štvrte Kerameikos-Metaxourgeio v historickom jadre Atén. Poskytuje inovatívne spôsoby vytvárania, prístupu, interpretácie, zdieľania a prežívania medzinárodného súčasného umenia, v urbánnom kontexte Atén v Grécku. ReMap 4, ktorý sa koná v septembri 2013, predstaví unikátny kaleidoskop súčasnej umeleckej produkcie na lokálnej i globálnej úrovni.

S finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.